Jak technologia pomaga spełniać marzenia?
Reggie Showers, dwukrotny mistrz świata w motocyklowych wyścigach równoległych, pilot, certyfikowany instruktor snowboardu, do tego uprawiający wspinaczkę. Bez wątpienia jest wyjątkowy. Także dlatego, że odnosi sukcesy w sportach wyczynowych, mając amputowane obie stopy. Showers wiedzie pełne przygód życie, ponieważ nie uznaje żadnych barier.

Jeszcze do niedawna uważano, że osoba po amputacji obu kończyn nie będzie mogła już nigdy prowadzić aktywnego trybu życia i uprawiać sportu. Jednak pasjonaci technologicznych innowacji, tacy jak pracownicy College Park Industries, intensywnie pracują nad zwalczeniem tego typu stereotypów.
Reggie dysponuje dwiema zaawansowanymi protezami stóp, które pozwalają mu robić wszystko to, co każda w pełni sprawna osoba, a nawet sporo więcej…

„Chylę czoła przed wszystkimi inżynierami, protetykami i pozostałymi osobami zaangażowanymi w stworzenie dla mnie protez, pozwalających cieszyć się pełnią życia.” – mówi Showers.



Misja

College Park Industries powstała w 1988r. Od samego początku pracownicy firmy zadawali sobie jedno, kluczowe pytanie: „Jak ulepszyć nasze produkty?”.

Innowacyjna linia Trustep całkowicie zmieniła postrzeganie sposobu działania protez. College Park wciąż rozwija produkty nakierowane na indywidualne potrzeby użytkowników, mając na uwadze to, jak różnorodni są ludzie i tworząc spersonalizowane protezy stóp, wyrafinowane systemy reakcji dynamicznych, odwzorowując ruch anatomiczny i wykorzystując najnowocześniejsze materiały.

 „Naszą innowacyjność najbardziej napędza skupienie się na końcowym użytkowniku produktu” – mówi Mike Leydet, kierownik działu badań w College Park. „Kiedy spotykamy kogoś, kto musi zmagać się z utratą kończyn i wyzwaniami z tym związanymi, zarówno fizycznymi jak psychicznymi, mobilizuje nas to do działania. Chcemy takim osobom oferować produkty najwyższej jakości, bazując na naszym doświadczeniu i zaawansowanych technologiach”.

Kreatywność

Sposobem na rozwiązywanie przez College Park problemów projektowych jest nieszablonowe podejście do samej koncepcji. Każdy w firmie, nie tylko dział projektowy, może przedstawić swój pomysł.

„PTC Creo umożliwia nam szybkie wprowadzenie nowego produktu na rynek.” – mówi Leydet - „Zaczynamy od pomysłu lub szkicu, tworzymy modele 3D w kilka dni, analizujemy produkcyjne aspekty projektu, dopracowujemy szczegóły i tworzymy prototyp, wszystko w PTC Creo”. Zespół konsultuje modele 3D lub prototypy z klientami, dzięki czemu otrzymuje niezbędne wsparcie i zbiera opinie o różnych koncepcjach.

„Czasem analizujemy ponad 10 różnych koncepcji protez.” - mówi Aaron Taszreak, engineering manager w College Park - „Ulepszamy je i optymalizujemy, upewniając się, że spełnią wysokie wymagania”. Następnie zespół projektowy przedstawia koncepcje zarządowi, który decyduje o dalszym rozwoju projektu.

Produktywność

Każdy klient College Park jest wyjątkowy. Stopnie amputacji różnią się i oczywiście muszą być brane pod uwagę. Jednak istniej całe mnóstwo innych czynników, które wpływają na ostateczny kształt protezy.

„Analizujemy wiek klienta, rozmiar stopy, poziom aktywności, potencjalne obciążenia” – mówi Taszreak – „Prowadzi to do powstawania setek różnych wariantów”.

Tylko jedna linia produktu – Trustep – ma ponad 400 000 różnych kombinacji, umożliwiających spersonalizowanie protezy i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jest to jeden z powodów, dla których College Park projektuje swoje produkty w Creo. Dzięki modelowaniu parametrycznemu dostępnemu w Creo, zespół może odpowiednio dostosowywać wymiary, sztywność i inne cechy konkretnego produktu.

Wydajność

Taszreak dodaje: „Korzystając z PTC Creo możemy przeprowadzać symulacje oraz badać naprężenia i obciążenia w ramach zaprojektowanych modeli 3D, wychwytując i poprawiając błędy bez konieczności tworzenia fizycznych prototypów. Dzięki temu oszczędzamy wiele miesięcy pracy.”

Praca zespołowa

„PTC Creo dostarcza funkcjonalności dopasowane do potrzeb każdego członka zespołu i jego roli w procesie powstawania produktu” – zapewnia Taszreak – „Nie ma opóźnień ani problemów z przekazywaniem danych. Proces przebiega płynnie na każdym etapie, od wstępnej koncepcji aż do produkcji.”

Efekty

Dzięki PTC Creo, oferta College Park jest bardzo konkurencyjna. W linii Soleus firma zaprojektowała i wprowadziła na rynek nowy produkt w rekordowo szybkim czasie.

„Chcieliśmy wprowadzić produkt na rynek szybko, jednocześnie mając pewność, że jest tak wytrzymały i lekki jak to tylko możliwe.” – mówi Taszreak – „Wykorzystując oprogramowanie PTC Creo zoptymalizowaliśmy projekt, redukując wagę produktu o 10% i zwiększając wytrzymałość o 40%”.
Efektem jest proteza Soleus Tactical, specjalnie zaprojektowana tak, aby zapewnić jak największą sprawność i trwałość.

I chociaż coraz wyższa jakość produktu jest bardzo ważna, to istnieje coś, co daje twórcom projektu jeszcze większą satysfakcję. „Czujemy, że odnieśliśmy sukces za każdym razem, kiedy ktoś taki jak Reggie Showers udaje się na wspinaczkę albo jeździ na snowboardzie, a my wiemy, umożliwiły mu to nasze protezy” – mówi Leydet.




Dowiedz się więcej o College Park .
Poznaj możliwości, jakie daje PTC Creo.



© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB